Kontakt

aiphotography@seznam.cz

AI jsou dvojčata, která se nenarodila ve stejnou chvíli.
Profesním milníkem bylo studium fotografie na FAMU a teorie kultury na FFUK. U fotografie není u fotografů o čem diskutovat, teorie kultury, to byly rozražené dveře do prostoru, který značně rozšiřuje schopnost vnímat souvislosti i jinak.

Znamením volné tvorby AI se stala práce s Camerou Obscurou, nejjednodušším optickým přístrojem. Jako u všech životních paradoxů je možné s tímto technickým „zázrakem“ zachytit opravdu nevídané a záběr práce s Camerou Obscurou je téměř nevyčerpatelný.

A právě tato „specializace“ přivedla AI ke spolupráci s architekty. První architektonická zakázka bylo totiž vytvořit neobvyklé fotografie modelů určené pro výstavu významného architektonického atelieru. Ideální zadání pro přístroj vyrobený z krabice od čaje… Pak si ještě museli odskočit do studia nafotit portréty architektů samotných a cesta byla otevřena, nebylo návratu.

Od té doby spolupracují s mnoha renomovanými ateliery (Aulík Fišer Architekti , Ivan Kroupa Architekti, RKAW Ing.Arch. Radek Kolařík, CMC architects Ing.Arch. Vít Máslo, Ing. Libor Přeček PhD., Ing.Arch. Petra Skalická). Jejich fotografie jsou prezentovány v mnoha publikacích a periodikách.
.
Publikace: Aulík Fišer Architekti – návrhy a realizace 1995-2010, ročenka architektů 2011-12,
Architecture and Wine in Central Europe, Současný český industriál, Naprej – česká sportovní
architektura 1847 – 2012, Wood Planet, Go-OUT, Saudu-Taste It! , Architektura mimo centra,
DETAIL – special edition Wein und Raum

Periodika: Mf dnes, Reflex, Era 21, Archiweb, Dolce Vita, Dřevo&stavby, MADE magazine, Arquitectura y diseño, A10, Design Hospitality Diffusion, Interior design magasine, Spa-DE, Casas y más , MD Magazine, Deco Interier Magazine, Modern decoration Magazine

Drtivá většina fotografií architektury je dnes samozřejmě pořízena nejmodernější digitální technikou, avšak čas od času – na speciální přání – se AI nebojí ani na tomto poli principy Camery Obscury využít. Za inspiraci vděčí AI jednoznačně architektům a jejich stavbám, neméně však pokleslému detektivnímu žánru, krajině za soumraku, bytostem z jiného světa, Jorge Luis Borgesovi, studiu cizích jazyků, labyrintům, kolům s torpédem a punkové trumpetě. 

 ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

AI – atomic twins born and living in Prague, Czech Republic.

Education: Photography – FAMU Art Academy, Prague; Theory of Culture – Charles University, Prague

Philosophy: Architectural photography is nearly identical to interpreting classical music. While there is an author and their score, interpretations of music will always vary. Not everyone can perform Mahler in the Burgtheater, not everyone can sing in the Beyreuth. That is logical and rightfully so! Anyway, at AI we work on the highest level while respecting the architects and their ideas. After all the right photographer of architecture can only say: „At your service“. 

Architects: CMC architects, Ivan Kroupa Architekti, Ing.Arch.Radek Kolařík, CAMA architets, Ing. Libor Přeček PhD., Ing.Arch. Petra Skalická,           Aulík Fišer architects

Too much info or not enough? You can also visit us at www.aiphotography.eu.

 

portret cw